FT8SP Award

Problemem tym jest brak wystarczającej liczby logów z SP, szczególnie dotyczy to kilku województw https://ft8sp.org.pl/viewpage.php?page_id=16*. Nie jest za to problemem pozyskanie kolejnych użytkowników z zagranicy (do tej pory system wysłał 6545 maili z zaproszeniami do FT8SP dla DX z bazy liczącej ponad 30 tysięcy potencjalnych użytkowników - czyli znaków z Waszych logów). Program FT8SP ma szansę rozwijać się nadal ale warunkiem koniecznym jest systematyczne "zasilanie go" logami z SP. Dostaję coraz więcej miali od kolegów z DX którzy zaczynają dostrzegać ten problem. Osobiście nie jestem entuzjastą mailingu, nie jest to metoda ani atrakcyjna ani skuteczna, jeżeli zatem nadarzy się okazja to informujcie proszę kolegów o istnieniu tego programu.

Zdaję sobie sprawę, że oprogramowanie nie jest tak przyjazne użytkownikowi jak by oczekiwano, pracuję nad tym aby go poprawić tylko, że to wymaga czasu. 

W najbliższym czasie przeniosę FT8SP na nowy, bardziej wydajny, serwer co pozwoli między innymi na "sprawniejsze" przetwarzanie kolejki przesłanych logów.

Na koniec sprawa najważniejsza, życzę wszystkim zdrowia i zwycięstwa w pokonaniu pandemicznych problemów.

73

Paweł SQ5BE

*) utrzymywanie się takiego stanu może być okazją do pracy terenowej, oczywiście wtedy, gdy już sytuacja z pandemią zostanie opanowana