FT8SP System

Thank you to everybody who have sent their log files to the system. The processing of those logs will be prolonged due to the system’s processing optimisation. Thanks to your engagement I have a lot of material to work with, and as a result I can work more efficiently on the system’s upgrade. 
Thank you once more for your enthusiasm. I will be happy to receive more logbooks. 

I also get a lot of emails - for which I am thankful for. Unfortunately due to their amount I am not able to answer them right away, but please be informed that I have not forgotten nor ignored any of them, and will reply as soon as possible.

73


Dziękuję wszystkim którzy przesyłają swoje pliki logów do systemu. Przetwarzanie tych logów przez system trochę się opóźni ponieważ muszę poprawić i dokonać optymalizacji procedur je przetwarzających. Dzięki Wam mam teraz dużo materiału do pracy i dzięki temu będę mógł dużo efektywniej pracować nad doskonaleniem systemu. Jeszcze raz dziękuje i zapraszam do przesyłania kolejnych logbooków. 

Dostaję bardzo dużo maili od Was za co dziękuję, nie jestem w stanie odpowiadać na nie na bierząco ale jak znajdę więcej czasu będę się starał odpowiedzieć na każdego.

73